فرماندار شهرستان زاوه
       مهدی زارعی        

    .     .     .
۱۳۹۷/۰۸/۰۱

جلسه شورای پدافند غیر عامل شهرستان زاوه برگزار شد

فرماندار محترم  در جلسه شورای پدافند غیر عامل بر ایجاد فرهنگ و باور عمومی در مورد ضرورت بکارگیری اصول پدافند غیر عامل تاکید کرد.

فرماندار محترم  در جلسه شورای پدافند غیر عامل بر ایجاد فرهنگ و باور عمومی در مورد ضرورت بکارگیری اصول پدافند غیر عامل تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان زاوه ؛ مهندس زارعی  ضمن تاکید بر ضرورت بکارگیری اصول پدافند غیر عامل ، هدف از پدافند غیر عامل را حفاظت از جان و مال مردم ، تاسیسات ، زیرساخت ها ، منابع اقتصادی و سرمایه های فرهنگی بیان کرد.
ایشان  افزود: پدافند غیر عامل در تعریفی جامع به معنای مجموعه اقدامات غیر مسلحانه است که موجب افزایش بازدارندگی ، کاهش آسیب پذیری و تسهیل در امر مدیریت بحران در برابر تهدیدات نظامی و غیر نظامی دشمن می باشد.
رئیس پدافند غیرعامل  در ادامه برگزاری دوره های آموزشی برا ی مدیران و کارکنان دستگاههای اجرایی را ضروری خواند و گفت: ارائه آموزش های لازم بایستی از سنین ابتدایی در مدارس فرهنگ سازی و نهادینه گردد.
مهندس زارعی  همچنین به اهمیت تقویت زیر ساخت ها اشاره کرد و تصریح کرد: دستگاههای خدمات رسان مانند توزیع برق و آبفای شهری و روستایی که خدمات گسترده ای به مردم ارائه می دهند از اهمیت ویژه ای برخوردارند ، چرا که اگر اخلالی در فعالیتشان ایجاد شود بسیار مشکل ساز خواهد شد  بنابراین باید با تمهدیدات لازم ، حفاظت از منابع را در دستور کار قرار داده و با اطلاع رسانی و آگاهی بخشی مردم را نیز هوشیار کنیم .
شایان ذکر است در ابتدای جلسه هر یک از مسئولین و اعضای ستاد گزارشی از اقدامات، مشکلات و پیشنهادات خود را بیان و در خصوص آماده سازی و برنامه ریزی برای هفته پدافند غیر عامل موضوعاتی را مطرح نمودند و مقرر گردید دستگاههای مرتبط چالش ها وآسیب های حوزه خودرا به فرمانداری ارسال نمایند.


منبع : زیرپرتال فرمانداری زاوه
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۵۸


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان