فرماندار شهرستان زاوه
     محمود صادقی       

    .     .     .
۱۳۹۷/۰۸/۰۲

تودیع و معارفه رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان زاوه

مراسم تودیع و معارفه رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان زاوه در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی انجام شد.

مراسم تودیع و معارفه رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان زاوه در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی انجام شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان زاوه، مراسم تودیع و معارفه رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان زاوه در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی با حضور زهرا باقرزاده معاون اداری مالی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی و مهدی زارعی فرماندار و دیگر اعضای انجمن کتابخانه های عمومی انجام شد.

در ابتدای این جلسه فرماندار شهرستان زاوه با اشاره به لزوم ایجاد تحرک و پویایی و برون گرایی در حوزه کتاب و کتابخوانی گفت: تلاشها و فعالیتها در موضوع کتاب و کتابخانه های عمومی اداره کتابخانه ها باید رنگ و بوی عمومی بگیرد و از داخل کتابخانه ها به مجامع عمومی راه پیدا کند.

مهدی زارعی ادامه داد: در شهرستانهایی مانند زاوه که جمعیت در روستاها پراکنده شده اندو بیش از 70 درصد جمعیت شهرستان در روستاها هستند استفاده از ظرفیت دهیاریها و کمک گرفتن از فضای دهیاریها به خوبی می تواند به نشر و رنق کتاب و کتابخوانی کمک کند.

وی ادامه داد: دهیارهای شهرستان به عنوان رابط کتابخانه و روستاها فعالیت داشته باشند و کتابها از این طریق در اختیار علاقه مندان به کتاب و کتاب خوانی قرار گیرد.

فرماندار زاوه ادامه داد: کتابخانه سیار نیز یکی از راهکارهایی است که می تواند در این خصوص راهگشا باشد و حضور کتابخانه های عمومی در روستاها نیز به بهترین نحو می تواند در ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی کمک کار باشد.

در ادامه این جلسه معاون اداری مالی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی نیز ضمن تقدیر از دیدگاه فرهنگی و کتابدوستانه فرماندار شهرستان گفت: با توجه به این نگاه خوب و مثبت نسبت به کتاب و کتابخوانی در مجموعه مدیریتی شهرستان امیدواریم شهرستان زاوه مسیر پیشبرد اهداف فرهنگی و توسعه و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی را به سرعت بیشتری طی کند.

زهرا باقر زاده ادامه داد: ایجاد کتابخانه های مشارکتی و کتابخانه سیار با توجه به شرایط خاص شهرستان و توزیع جمعیتی در روستاهای مختلف راهکار اصلی برای توسعه کتابخانه ها درشهرستان است.

وی ادامه داد: نشستهای کتاب خوان در مجامع مختلف در جمع دانش آموزان و دانشجویان و مدیران و دیگر فضاهایی که امکان برگزاری وجود دارد برگزار می شود تا انگیزه مطالعه در جمع مردم ایجاد شود.

باقرزاده یادآور شد: دغدغه های موجود در بحث کتابخوانی که توسط فرماندار و اعضای انجمن بیان شد دغدغه های مجموعه مدیریت استان هم هست و ما تلاش می کنیم با جذب نیرو توان مدیریتی شهرستان را برای انجام فعالیتهای فرهنگی و کتابخانه ای تقویت کنیم.

در ادامه این جلسه از زحمات امیر شیردل در طول دوران مسئولیت در اداره کتابخانه های عمومی زاوه تقدیر و قاسمعلی حقانی به عنوان رئیس جدید اداره کتابخانه های عمومی این شهرستان معرفی شد.


منبع : زیرپرتال فرمانداری زاوه
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۱۲۷


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان