محمود صادقی
                      فرماندار شهرستان زاوه
            
 

    .     .     .
۱۳۹۸/۰۴/۲۵

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی:

هر اعتبار ابلاغی به استان باید جذب شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی با اشاره به این که اعتبارات استانی مربوط به تبصره ۱۸ در سطح ملی در جریان بوده و امکان استفاده دیگر استان ها در صورت عدم جذب وجود دارد، گفت: هر اعتباری که به استان ابلاغ می شود باید جذب شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان رضوی در سومین جلسه کارگروه اشتغال استان در سال 98 بیان کرد: در تبصره 18 قانون بودجه 2840 میلیارد تومان تسهیلات اعلام شده است لذا مدیران پای کار باشند تا از این منابع محدود به بهترین نحو استفاده شود.
علی رسولیان افزود: برخی از دستگاه ها از جمله  سازمان فرهنگ و ارشاد اسلامی و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هنوز هیچ اعتباری به آنها ابلاغ نشده است.
 وی اذعان کرد: اصلا پذیرفتنی نیست اعتباری به استان ابلاغ شده اما جذب نشود حتی باید به نحوی مدیریت شود که بیشتر از سهم خودمان از منابع کشوری جذب کنیم.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان رضوی ادامه داد: در هر جلسه کارگره اشتغال، دستگاه های متولی باید گزارشی در خصوص تبصره 18 برای رصد بهتر ارائه کنند. اگر بانک ها در این زمینه مشکلی ایجاد می کنند به ما اعلام شود تا در جلسات با آن ها موضوع را رفع کنیم.
در ادامه مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان گفت: منابع تبصره 18 مربوط به منابع سال 97 است و با توجه به این که سازوکار اجرایی آن نسبت به سال 96 متفاوت بود تفاهم نامه هایی در مرکز منعقد شد که بر اساس آن تعهدات برای هر کدام از دستگاه ها، منابع، تسهیلات و یارانه های مورد نیاز پیش بینی شد.
 محمد سنجری اذعان کرد: در شرایط حال حاضر که بنگاه های اقتصادی ما برای تامین سرمایه در گردش و  تثبیت و حفظ اشتغال موجود خود نیاز به کمک دارند، جذب منابع و اعتبارات تبصره 18 برای استان مهم و مورد تاکید استاندار بوده است.
وی افزود: در این  جلسه عملکرد دستگاههای مختلف در خصوص تبصره 18 بررسی شد که بر اساس گزارش داده شده بخشی از منابع و اعتبارات سه دستگاه صمت، جهاد کشاورزی و راه و شهرسازی به آن ها ابلاغ شده است و نسبت به معرفی طرح های خود به بانک اقدام کرده اند.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۳۱۳


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان