محمود صادقی
                      فرماندار شهرستان زاوه
            
 

    .     .     .
۱۳۹۸/۱۰/۲۶

استاندار خراسان رضوی:

دوران نظام یکپارچه آموزشی در دنیا منسوخ شده است/نیازمند بهره‌گیری از روش‌های مدرن آموزشی هستیم

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه دوران نظام یکپارچه آموزشی در دنیا منسوخ شده است، گفت: هم‌اکنون آموزش‌های دنیا مبتنی بر آموزش‌های بومی، محلی و روزآمد است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علیرضا رزم‌حسینی در گردهمایی سالانه شوراهای آموزش و پرورش استان که در سالن اجتماعات ساختمان شهید باهنر استانداری برگزار شد، اظهار کرد: امروزه در دنیا، نظام آموزش و پرورش نه به عنوان یک نظام هزینه‌ای بلکه به عنوان یک نظام سرمایه‌ای پذیرفته شده است.
وی افزود: هرگونه کمک به حوزه آموزش و پرورش به معنای سرمایه‌گذاری در حوزه نیروی‌انسانی و سرمایه‌اجتماعی محسوب می‌شود.
استاندار خراسان رضوی با اشاره به کارکردهای شورای آموزش و پرورش ادامه داد: این شورا تشکیل شده است تا با همراهی دستگاه های ذی ربط، به نظام آموزش و پرورش کمک شود و تا به امروز هم در حوزه اختیاراتش توانسته به ارتقای سطح آموزش و پرورش کشور کمک کند.
رزم‌‌حسینی با بیان اینکه دوران نظام یکپارچه آموزشی در دنیا منسوخ شده است، خاطرنشان کرد: هم‌اکنون آموزش‌های دنیا مبتنی بر آموزش‌های بومی، محلی و روزآمد است.
وی تاکید کرد: نظام آموزش و پرورش کشورمان در حوزه امکانات آموزشی با کمبودهایی مواجه است؛ البته کمبود منابع بودجه ای دولت را درک می‌کنیم و علی‌رغم زحمات و همکاری‌های سازنده، احساس می شود که باید خیرین آموزشی به این حوزه کمک کنند.
استاندار خراسان رضوی با اشاره به اهمیت اصلاح نواقص در محتواهای آموزشی تصریح کرد: هنوز محتوای آموزشی را نتوانسته‌ایم به صورت کارآمد و کاربردی تدوین کنیم، به طور مثال دروس فشرده و بعضا سنگینی برای دانش‌آموزان تدوین شده که باعث فاصله گرفتن آن‌ها نسبت به مقوله آموزش می‌شود.
رزم‌حسینی عنوان کرد: باید برای پرورش شخصیت دانش‌آموزان، اعتمادسازی و بالابردن اعتماد آن‌ها در مواجه با تحصیل تلاش کنیم تا عاشقانه به مدرسه مراجعه کنند. 
وی با اشاره به اینکه نیازمند بهره‌گیری از روش‌های مدرن آموزشی در تدریس هستیم، افزود: هنوز بعد از سال ها، از روش‌های سنتی گذشته استفاده می‌شود و در برخی از موارد معلم خواهان انجام تکالیف اجباری از سوی دانش‌آموز است.
استاندار خراسان رضوی یادآور شد: خراسان رضوی در حوزه فضاهای آموزشی کاستی هایی دارد، از طرف دیگر سرانه آموزشی آن هم نسبت به کل کشور پایین تر است.
رزم‌حسینی همراهی کردن نخبگان استانی در بخش آموزشی را ضروری برشمرد و گفت: باید شرایط به گونه ای فراهم شود که شوراهای آموزش و پرورش به لحاظ برخی اختیارات و امکان سنجی بتواند در حوزه حذف و اضافه دروس نقش‌آفرینی کنند.
استاندار خراسان رضوی تاکید کرد: می‌توان با بهره‌گیری از نخبگان و افراد باتجربه در حوزه آموزشی، دانش‌آموزان را به مدارس جذب کرد تا روز به روز بر ارتقای سطح سواد و شخصیت خوب دانش‌آموزان کمک شود.

مشاهده گزارش تصویری در لینک زیر:
https://b2n.ir/949757
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۶۳۷


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

بازدید امروز ۴۷
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۲۰ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۷۹ نفر
کل بازدیدکنندگان ۳۹۶۴۱۱ نفر
تعداد کاربران مهمان ۲۸ نفر
آماربازدیدکنندگان