محمود صادقی
                      فرماندار شهرستان زاوه
            
 

    .     .     .
۱۳۹۸/۱۰/۲۶

وزیر آموزش و پرورش:

خراسان رضوی می‌تواند جلوه نابی از آموزش و پرورش مبتنی بر نیازهای واقعی جامعه باشد

وزیر آموزش و پرورش گفت: خراسان رضوی می‌تواند جلوه نابی از آموزش و پرورش مبتنی بر نیازهای واقعی جامعه باشد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، محسن حاجی میرزایی در گردهمایی سالانه شوراهای آموزش و پرورش استان که در سالن اجتماعات ساختمان شهید باهنر استانداری برگزار شد، یاد و خاطره فرماندهان جبهه مقاومت را گرامیداشت و اظهار کرد: سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی یک شخصیت منحصر به فرد در دوران امروز ما بود و از طرفی یک الگو و شاهد برای همه در عرصه‌های گوناگون محسوب می شود.
وی در ادامه سخنان خود با اشاره به کارکردهای شوراهای آموزش و پرورش افزود: قانون شوراهای آموزش و پرورش یک قانون خوب و مترقی است چرا که روش مشارکت در آن مشخص شده و به مقوله مشارکت مشروعیت بخشیده است.
وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: امروز به دلیل تجربیات داخلی، بین المللی و مبانی نظری، باید به یک الگوی سنجیده ای از مقوله مشارکت برسیم، اعتقاد من بر این است که مشارکت برای امروز ما یک مسئله خطیر و راهبردی است و جز در پرتوی مشارکت با جامعه نمی‌توانیم در آموزش و پرورش به اهداف خود دست پیدا کنیم.
حاجی میرزایی خاطرنشان کرد: تربیت نسلی که می‌خواهد در عرصه زندگی مسئولیت پذیر باشد و عنصر مفید برای جامعه واقع شود، بدون بهره‌گیری از مشارکت امکان پذیر نیست.
وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: اگر نتوانیم به یک چهارچوب مشترک بین آموزش و پرورش و خانواده برسیم، اهداف مدنظر هیچ گاه تحقق پیدا نخواهد کرد.
حاجی میرزایی ایجاد چشم انداز مبتنی بر نیازها و فعالسازی ظرفیت‌های ‌جامعه را ماموریت‌ شوراهای آموزش و پرورش بیان کرد و یادآور شد: در سفر قبلی‌ام به مشهد از مدرسه‌ای بازدید کردم که مشکل بهداشت محله را به عنوان موضوع کار مدرسه مشخص کرده بود و دانش‌آموزان را در این حوزه آموزش می‌داد؛ در همین راستا باید بین آموزش و پرورش، شهرداری، شوراها و صنعت در پیداکردن نیازهای واقعی ارتباط وجود داشته باشد.
وی با تاکید بر اینکه خراسان رضوی می‌تواند جلوه نابی از آموزش و پرورش مبتنی بر نیازهای واقعی جامعه باشد، افزود: استان خراسان رضوی همواره در همه امور الگو بوده است، ضمن اینکه این استان دارای یکی از شوراهای آموزش و پرورش برتر کشور است.
گفتنی است، در پایان این گردهمایی از منتخبان شوراهای آموزش و پرورش شهرستان های خراسان رضوی به واسطه نقش آفرینی در فعالیت‌های آموزشی تقدیر به عمل آمد.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۶۷۰


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

بازدید امروز ۲۹
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۱۹ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۷۹ نفر
کل بازدیدکنندگان ۳۹۶۳۹۳ نفر
تعداد کاربران مهمان ۳۹ نفر
آماربازدیدکنندگان