محمود صادقی
                      فرماندار شهرستان زاوه
            
 

    .     .     .
۱۳۹۸/۱۰/۲۸

استاندار خراسان رضوی:

مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی جامعه را در حوزه اقتصاد قوی‌تر می‌کند

استاندار خراسان رضوی گفت: مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی جامعه را در حوزه اقتصاد قوی‌تر می‌کند و می‌تواند سرمایه‌های سرگردان در اقتصاد را به سمت رونق تولید هدایت کند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علیرضا رزم‌حسینی در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان که با محوریت شهرستان تربت‌جام برگزار شد، اظهار کرد: معین‌های اقتصاد مقاومتی شهرستان تربت‌جام تاکنون عملکرد خوبی از خود به جای گذاشته‌اند که جای تقدیر دارد، این در حالی‌ست که با گسترش فعالیت‌ها حتی می‌توانند به عنوان یک الگوی منطقه‌ای محسوب شوند.
وی با اشاره به نقش توسعه‌ای بانوان کارآفرین در شهرستان تربت‌جام افزود: مطمئن هستم که در مدل مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی، بانوان هم موفق خواهند بود.
استاندار خراسان رضوی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فریمان هم خاطرنشان کرد: فریمان منطقه بسیار خوبی برای گسترش فعالیت‌های اقتصادی به شمار می‌رود و در زمینه عملکرد اقتصاد مقاومتی هم، این شهرستان جزو رتبه‌های بالاست.
رزم‌حسینی ادامه داد: امنیت ملی و استانی به اقتصاد کشور گره خورده است و هر کشوری که قدرت اقتصادی داشته باشد؛ امنیت پایدارتری خواهد داشت.
وی ریشه شکل‌گیری بخش عمده‌ای از پرونده‌های قضایی را معضل بیکاری دانست و اظهار کرد: الگوی مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی با ایجاد رونق در فضای کسب و کار، می‌تواند بسیاری از آسیب‌های اجتماعی را کاهش دهد.
استاندار خراسان رضوی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه تاریخی 27 دی‌ماه مبنی بر اینکه باید قوی‌تر شویم، عنوان کرد: مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی جامعه را در حوزه اقتصاد قوی‌تر می‌کند و می‌تواند سرمایه‌های سرگردان در اقتصاد ایران را به سمت رونق تولید هدایت کند.
رزم‌حسینی با بیان اینکه امروز خراسان رضوی به عنوان الگوی امنیتی خوب شناخته شده است، بیان کرد: اینکه خراسان رضوی در حوزه‌های مختلف از خود کارآمدی نشان‌ می‌دهد، به برکت انسجام ارکان حاکمیت و همدلی آن‌ها در این استان است؛ اعضای شورای تامین برای ایجاد امنیت پایدار مبتنی بر مردم؛ همدل و یک صدا هستند.
وی با ذکر خاطره‌ای از سردار سرافراز شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در مورد تشویق به فعالیت‌های کارآفرینی روستایی یادآور شد: در کرمان و حین اجرای پروژه‌های اقتصادی، سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی علی‌رغم مشغله‌هایی که داشتند همواره از روستاها بازدید و مردم را برای انجام فعالیت‌های اقتصادی آموزش می‌دادند و راهنمایی می‌کردند.
 استاندار خراسان رضوی اساس الگوی مثلث توسعه اقتصاد فرهنگی استان را ظرفیت‌های مردمی برشمرد و تاکید کرد: تا به امروز  نه تنها ریزش در معین‌های اقتصادی نداشته‌ایم، بلکه مرتب آمار معین‌های اقتصاد مقاومتی استان در حال افزایش است.

مشاهده گزارش تصویری در لینک زیر:
https://b2n.ir/516208
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۵۵۱


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

بازدید امروز ۲۳
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۱۸ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۷۹ نفر
کل بازدیدکنندگان ۳۹۶۳۸۷ نفر
تعداد کاربران مهمان ۳۳ نفر
آماربازدیدکنندگان