محمود صادقی
                      فرماندار شهرستان زاوه
            
 

    .     .     .
۱۳۹۸/۱۰/۲۸

استاندار خراسان رضوی تاکید کرد؛

توازن در توزیع تجهیزات پزشکی و پزشکان متخصص در خراسان رضوی رعایت شود

استاندار خراسان رضوی گفت: برای ارتقاء حوزه بهداشت و سلامت در سراسر خراسان رضوی باید توازن در توزیع تجهیزات پزشکی و پزشکان متخصص‌ در استان رعایت شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علیرضا رزم‌حسینی در دیدار اعضای هیأت مدیره دانشگاه علوم پزشکی مشهد که در محل دفتر استاندار برگزار شد، اظهار کرد: ایجاد قطب‌های درمانی اقدام زیربنایی قابل توجهی در حوزه بهداشت و درمان استان محسوب می‌شود که رضایمتدی مردم را در پی خواهد شد.
وی با تاکید بر رعایت توازن در توزیع پزشکان متخصص و تجهیزات پزشکی در استان، افزود: هر چقدر شبکه بهداشت و خدمات مربوط به آن گسترش پیدا کند، حوزه بهداشت و سلامت ارتقاء پیدا خواهد کرد.
استاندار خراسان رضوی با اشاره به تاثیر خشونت در وقوع جرایم، افزود: در قالب مراکز روان پزشکی، کارشناسان و متخصصان این حوزه می‌توانند با فراهم کردن زمینه بالاتر رفتن آستانه تحمل مردم، در میزان ارتکاب جرم و سلامت تاثیر مثبت داشته باشند.
رزم‌حسینی ابراز کرد: بهتر است دانشگاه علوم پزشکی به عنوان دانشگاه مادر جلساتی را با روسای دانشگاه علوم پزشکی استان برگزار و جلسات تخصصی در بخش سلامت را همچنان دنبال کند. در این مسیر و در صورت لزوم از اختیارات استانی هم استفاده خواهیم کرد.
وی بخش سلامت را تاثیرگذار در حوزه امنیت استان دانست و گفت: اگر نظام ارجاع به عنوان پایلوت در خراسان رضوی ساماندهی و مردم آموزش‌های لازم را ببینند از نظر بالا رفتن شاخص‌های سلامت مردم بسیار ارزشمند خواهد بود.
در این دیدار مشهد محمدحسین بحرینی‌طوسی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی در خصوص سرمایه‌گذاری در بخش سلامت استان اعلام آمادگی کرد و افزود: در این راستا تلاش‌هایی صورت گرفته اما به نتیجه نرسیده است، لذا درخواست می‌کنیم با کمک استاندار خراسان رضوی، نگاه بخش خصوصی در مورد دانشگاه علوم پزشکی تغییر کند.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۹۷۴


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

بازدید امروز ۳۶
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۲۰ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۷۹ نفر
کل بازدیدکنندگان ۳۹۶۴۰۰ نفر
تعداد کاربران مهمان ۴۲ نفر
آماربازدیدکنندگان