محمود صادقی
                      فرماندار شهرستان زاوه
            
 

    .     .     .
۱۳۹۸/۱۰/۲۹

حضور سفیر جدید ایران در ترکمنستان فصل تازه در روابط ۲ کشور گشود

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: با انتصاب سفیر جدید ایران در ترکمنستان، روابط اقتصادی این استان با آن کشور وارد مرحله تازه‌ای شده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رسولیان با اشاره به دیدار خود با سفیر جدید ایران در ترکمنستان در استانداری خراسان رضوی اظهار کرد: حضور این سفیر در آن کشور زمینه توسعه روابط خراسان رضوی با ترکمنستان را فراهم کرده است.

وی ادامه داد: مشکلاتی که در مرز سرخس برای عبور کامیون‌های صادراتی و ترانزیتی از سوی ترکمنستان ایجاد شده بود، با پیگیری سفیر جدید ایران در آن کشور در کوتاه‌ترین زمان ممکن حل خواهد شد.

معاون‌ هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: طبق توافقات انجام گرفته با سفیر جدید ایران در ترکمنستان، مقرر شد زمینه انجام سفرها و ارتباطات متقابل بین استاندار مرو و استاندار خراسان رضوی فراهم شود.

رسولیان با اشاره به نمایشگاه کالایی که امسال از سوی مسوولان و بازرگانان استان آخال ترکمنستان در مشهد برپا شد افزود: طی توافق انجام گرفته با سفیر جدید ایران در ترکمنستان، موضوع سفر استاندار آخال به مشهد نیز پیگیری خواهد شد.

وی ادامه داد: سفیر جدید ایران در ترکمنستان موافقت کرد که مکانی در سفارتخانه ایران در شهر عشق آباد پایتخت ترکمنستان برای حضور تجار و بازرگانان خراسان رضوی به منظور معرفی کالاهای خود در نظر گرفته شود و در مقابل ترکمن‌ها نیز بتوانند از این مکان برای معرفی کالاها و توانمندی‌های خود بهره گیرند.

"غلام عباس ارباب خالص" آذر ماه امسال به عنوان سفیر جدید ایران در ترکمنستان منصوب شد، وی پیش از این مسوولیت دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در شمال و شرق کشور در مشهد را برعهده داشت.

کشور ترکمنستان با حدود هفت میلیون نفر جمعیت در آسیای مرکزی قرار داشته و با کشورهای ایران، ازبکستان، افغانستان و قزاقستان مرز زمینی دارد و از راه دریا نیز با روسیه، آذربایجان، ایران و قزاقستان همسایه است.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۲۰۱۸


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

بازدید امروز ۵۰
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۲۰ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۷۹ نفر
کل بازدیدکنندگان ۳۹۶۴۱۴ نفر
تعداد کاربران مهمان ۳۳ نفر
آماربازدیدکنندگان