محمود صادقی
                      فرماندار شهرستان زاوه
            
 

    .     .     .
۱۳۹۹/۰۱/۱۴

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی خبر داد:

توزیع بیش از ۳ میلیون ماسک در خراسان رضوی

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: بیش از سه میلیون ماسک از اسفندماه سال گذشته، تا ۹ فروردین ماه سال جاری برای مصارف پزشکی و عمومی در استان توزیع شده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رسولیان در نشست کمیسیون تنظیم بازار خراسان رضوی درباره تامین ملزومات مقابله با کرونا استان اظهار کرد: تاکنون سه تولیدکننده صنعتی استان یک میلیون و ۱۰۰ هزار ماسک با کاربرد پزشکی را به کمیته تامین، توزیع و نظارت بر ملزومات پیشگیری و مقابله با کرونا استان و دانشگاه علوم پزشکی تحویل داده و مابقی را به صورت مستقیم توزیع کردند که از این میزان تاکنون ۴۵۰ هزار ماسک به صورت رایگان بین ۶ دانشگاه علوم پزشکی استان توزیع شده است.
وی افزود: همچنین در مدت مذکور ۳۴۰ هزار ماسک به فرمانداری‌ها با اولویت مراکز درمانی، ۱۳۰ هزار ماسک به ادارات و ۲۰ هزار ماسک به ارتش و سپاه در خراسان رضوی تحویل داده شده است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی در بخش دیگری از سخنان خود متذکر شد: در طرح توزیع میوه عید نوروز به دلیل تاخیر در اعلام قیمت مناسب برای سیب و پرتقال از سوی ستاد تنظیم بازار کشور و همچنین کاهش خرید مردم به دلیل شیوع کرونا، بخشی زیادی از میوه‌های طرح تنظیم بازار در سردخانه ها ماندند.
رسولیان افزود: ۱۶۰ واحد صنفی و ۳۱ مرکز فروش میوه و تره‌بار شهرداری توزیع میوه عید نوروزی طرح تنظیم بازار را در سطح شهر مشهد با قیمت هر کیلوگرم پرتقال ۴۸ هزار ریال و قیمت هر کیلوگرم سیب ۵۴ هزار ریال برعهده داشتند که فروش آن از هفتم فروردین ماه اندکی رونق گرفت.
وی ادامه داد: از چهار هزار و ۵۰۰ تن ذخیره سیب و پرتقال در سردخانه‌های خراسان رضوی، تاکنون ۷۱۹ تن و ۳۲۴ کیلوگرم پرتقال و ۴۱۳ تن و ۶۶۸ کیلوگرم سیب توزیع شده است که کمتر از نیمی از آن مربوط به مشهد است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: برای جلوگیری از افزایش ضایعات میوه طرح تنظیم بازار، سیب و پرتقال موجود در سردخانه با حداقل قیمت هر کیلوگرم ۵۰ هزار ریال به میادین میوه و تره‌بار فروخته می‌شود و حاشیه سود نیز برای عرضه میوه در سطح خرده‌فروشی اندکی افزایش می‌یابد.
رسولیان افزود: هم اینک تقاضا برای صادرات میوه از سوی صادرکنندگان خراسان رضوی وجود دارد به همین منظور بخشی از میوه‌های طرح تنظیم بازار موجود در سردخانه در صورت اخذ مجوز به صادرات اختصاص خواهد یافت.
وی در ادامه میزان ذخیره گوشت مرغ در سردخانه‌های خراسان رضوی را سه هزار تن اعلام کرد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی با اشاره به اینکه سهمیه شکر طرح تنظیم بازار خراسان رضوی دو هزار و ۸۱۸ تن بوده است، افزود: از ۲۶ بهمن ماه سال گذشته تاکنون نیز دو هزار و ۱۸۰ تن به صورت حواله از انبارها خارج شده است.
رسولیان افزود: ۱۲ هزار تن برنج طرح تنظیم بازار در انبارهای خراسان رضوی وجود دارد که از ابتدای بهمن ماه سال گذشته تاکنون هزار و ۷۵۴ تن برنج هندی و مقداری نیز برنج پاکستانی توزیع شده است.
وی ادامه داد: در مجموع قیمت برنج پاکستانی و برنج هندی در اسفندماه سال گذشته نسبت به ماه قبل از آن ۱۴ درصد در سطح عمده فروشی افزایش یافت.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۵۱۰


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان