محمود صادقی
                      فرماندار شهرستان زاوه
            
 

    .     .     .
۱۳۹۹/۰۸/۲۹

استاندار خراسان رضوی در دیدارِ رئیس شورای ولایتی هرات تاکید کرد:

ضرورت ارتقاء سطح ارتباطات هرات و خراسان رضوی

استاندار خراسان رضوی در دیدارِ رئیس شورای ولایتی هرات ضمن اشاره به اشتراکات ایران و افغانستان، بر افزایش سطح همکاری‌های هرات و خراسان رضوی تاکید کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، محمدصادق معتمدیان در دیدارِ رئیس شورای ولایتی هرات که در محل دفتر استاندار برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به پیشینه تاریخی و اشتراکات دینی، فرهنگی و زبانی دو کشور ایران و افغانستان انتظار می‌رود سطح همکاری بین هرات و خراسان رضوی افزایش یابد.
وی با اشاره به نقش استان‌های مرزی در افزایش تعاملات بین دو کشور ایران و افغانستان افزود: امیدواریم با توجه به سیاست دولت مبنی بر افزایش مبادلات تجاری و اقتصادی فی‌مابین دو کشور شاهد ارتقاء مبادلات تجاری باشیم.
استاندار خراسان رضوی ادامه داد: روستاها و ساکنین نوارهای مرزی از امکانات کمتری برخوردار هستند، امیدواریم که با همکاری دو طرف سطح امکانات زیرساختی و رفاهی توسعه مردم مناطق مرزی نیز افزایش یابد.
معتمدیان متذکر شد: با تلاش‌های صورت گرفته در هفته‌های آتی خط آهن خواف-هرات راه‌اندازی خواهد شد که شاهد آثار آن بر افزایش همکاری‌ها خواهیم بود.
وی بر تقویت مسیرهای ترانزیتی ایران با افغانستان تاکید کرد و گفت: امیدواریم بتوانیم از این طریق، مسیر دوم دسترسی ایران به کشورهای منطقه را شاهد باشیم.
استاندار خراسان رضوی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع مرز دوغارون و اهمیت رفع اختلافات جزئی بین دو کشور در این مرز پرداخت و تصریح کرد: برای ۲۴ ساعته کردن مرز دوغارون که روان‌سازی را به دنبال خواهد داشت، آمادگی کامل داریم. این اتفاق از نظر اقتصادی و امنیتی به نفع دو کشور خواهد بود.
انتقال سوخت از طریق خط لوله، همکاری دو کشور در زمینه گاز و کشت فراسرزمینی از جمله موضوعاتی بود که معتمدیان در این دیدار مطرح کرد.
در ادامه این دیدار رئیس شورای ولایتی هرات نیز ضمن اشاره به اشتراکات زبانی و مذهبی و فرهنگی بین دو کشور بر همکاری بیشتر دو کشور بویژه در حوزه موضوعات مرزی تاکید کرد.
کامران علیزایی افزود: مردم مرزنشین مشکلات فراوانی دارند که حمایت و توجه بیشتر مسئولان دو کشور را می‌طلبد.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۴۸۹


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

بازدید امروز ۲۱۴
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۷۴ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۵۹ نفر
کل بازدیدکنندگان ۴۰۶۱۹۴ نفر
تعداد کاربران مهمان ۴۷ نفر
آماربازدیدکنندگان